Listopad 2009

29.11. - Konečně s miláčkem :-*

29. listopadu 2009 v 21:06 Koňský deník
Nelekněte se jiného obrázku =D
Je to jen vyjímka, protože je 1. adventní neděle =) Jistě všichni máte na stole adventní věnec =)
Teď ke koním...
Přijela jsem jako jedna z prvních, a tak si mohla vzít poklidně Janýska :-* Nejprve jsem ale dala koníkům vodu. Po několika minutách přijela Nikol, Blanka a Hanka.
Vyvedly jsme si koníky, já tedy Janýska, Nikol Zaru a Hani Mišku.
Janýsek až tak moc špinavej nebyl, ale jelikož byla Miška děsně, tak jsem čistila pomalu, abychom pak nemusely dlouho čekat.
Musely jsme jet ven jen na půl hodinky, kvůli Nikol, ale s Hankou jsme se rozhodly, že pak pojedem ještě na půl hoďky ven.
Vyjížďka s Nikol se nemohla obejít beze cvalu =D
Takže jsme cválalay krátké úseky hned 4x =D
"Odevzdaly" jsme Nikol a svižným tempem mazaly zase do lesa kde si opět zacválaly, ale musela jet první Miška, protože když jsem s Jandou nacválala poprvé, tak to se mnou vzal kamsi do keře XD
Jinak ale úžasný. Miška byal děsně spocená, za to Janda jen na čumáku a nožičky, chudáček ale musel ještě jezdit půl hodinky s jednou holkou.
Mezitím jsme opět dávaly vodu a následovně krmily. Pak jsem šla s Nikol schodit seno a trochu se pomazlit s Janýskem.
A to byl konec dalšího úžasného dné, těším se na další =)

28.11. - V Zarunčině sedle

28. listopadu 2009 v 19:16 Koňský deník
Tak dneska jsem se po nemoci konečně dostala na koně =)
Věděla jsem, že přijde i Domča, a jedna má minulá spolužačka jménem Jana.
Přijdu, a zeptám se, jestli je volnej Janys, a pan Kraus mi normálně řekne, že si ho někdo rezervoval jako nějaký lístky! Já se tak naštvala, když jsem zjistila, že ho má i na zítřek, naštěstí na dopoledne, takže si ho odpoledne normálně vezmu. Uf...=)
No, vzala jsem si tedy Zarušku, a jela s Martinem na Santaně, Blankou na Mišce, malou Nikol na Ziki a tou holkou - Kristýnou na Janysovi.
Na začátku mě trochu vyděsilo, když jsem zjistila od Martina, že v lese je hon, a že můžeme slyšet nějaký střílení atd. takže počítat se splašením.
Samozřejmě, že tam, kde obvykle cváláme jsme si hezky pěkně zacválali, i když Zikinka vyskočila už nějakej ten čas před tím. Když jsme projeli lesem, potkali jsme Janu (né tu mojí kámošku) a Káťu na Geře s Luckym. Zikinka se opět rozcválala, a Nikol se začala bát, tak jela domů s holkama.
My jsme jeli dál. Chtěli jsme jet na malou louku, a tam si zacválat. Jenže: jsem zaslechli motorky, tak na mě Blanka: "Rychle to otoč, a zdrhej!" jeli jsme takovým rychlým klusem, a kopeček nahoru jsme si vyjeli cvalem, naštěstí se k nám motorkáři nijak nepřiblížili =)
Heh, já osobně se Zarguškou snad i chvilkově tryskala, protože jsem najednou místo abych jela za Janysem jela vedle něj xD
Když jsme se vrátili zpátky, s Janýskem jsme ještě jeli dvakrát k potůčku a zpátky a pak konec. Vypucovala jsem, a šla trochu "cvičit" Domču, ale hlavně Janu.
Jana s Domčou odjely dřív, a já s Nikol šla dávat vodu, jelikož byla mámě zima, musela jsem jet dřív, ale zítra tam budu taky =)
Pá, Angelika ♥

Báseň

27. listopadu 2009 v 16:49 Oznámení
Ahojky
Teď toho moc nepřidávám, ale znáte to...Škoal.
Momentálně se musím učit básničku, a já mám zrovna od Jaroslava Seiferta báseň Dědečkův pohřeb, a kdo znáte, váte, že má 9 slok.
Umím jich 5, takže ještě 4 =)
No, možná zítra, a ještě v Neděli pojedu na koně, čekejte deník, a chci taky dnes zkusit nafotit úvod pro Komix, který se mimo to bude jmenovat Sestry na koni
Toť z mé strany vše, těším se na vaše komentáře =)

Heh...takže =D

23. listopadu 2009 v 21:14 Oznámení

No, popravdě bylo moc hezké vidět po dlouhé době víc komentářů než 3 =)
Mile jste mě překvapili, takže komix bude =)
Mám již vytvořený dům k ději, hl. postavy atd.

Přesný děj:
Sestry Alžběta a Andy jsou už zvláštní svími odlišnými jmény...Se svojí maminkou Marion a pejsky Sylvou, Trevorem a Henrym žijí na starém a velkém statku. Někdo by řekl, že je to pořádně veliký dům, ale obrovský dům obklopují studené zdi a spousty slz.
Maminkou trápí finanční tíseň, a dívky nemají ani pořádný pokoj.
Doma kromě pejsků valstní i několik koní.
Dívky postupně zjišťují, že jejich maminka jim něco tají, začnou se dít podivné věci, a zmizení jednoho z koní to teprve začíná.
Dívyk atk stojí i se svími koňmi vstříc nebezpečí a smutku, a smrti.
Přesto existují ti, kteří jim pomohou....

Nějaké obrázky, které jsem aztím nafotila...
(Jsou né mov kvalitní a focené jen tak narychlo...)

Alžběta s jedním z jejich koní....

Společné fotka (stojící Alžběta, sedící Andy)


Na koni (Vidíte, že se jezdí například beze sedla, takže žádná kvalita =D)


A ještě jednááá xD

A co se stane?
Na to si počkejte v 1. díle =D

(Problém: Nedělalo by problém, aby jste rozeznali dva koně, jelikož mám na vyběr z mnoha barev. ALE když nasednu na koně barvy jiné než základní, sedí na něm simka opravdu blbě, třeba obráceně atd. Pak když z něho sesednu tak se změní na tu klasickou barvu a dál už to jde, takže mám jen tu jednu barvu, a nevím, jak to rozeznáte...)


Ehm...mám takovej návrh =)

23. listopadu 2009 v 15:26 Oznámení
Zdravím! Zítra už jdu do školy, byla to divná nemoc...Čtvrtek, Pátek horečky a pak najednou nic...jen rýmu mám....
Tenhle blog o tom sice vůbec není, ale včera jsem po dlouhé době pustila opět The sims 2. Vím, že už je 3 a 2 možná nikoho ani nezajímá, ale napadlo mě udělat komix...
Samozřejmě, byl by s koňmi, jelikož v Sims 2 mám koně, na kterých lze i jezdit, i když to je bez sedla a má to spousty nedostatků, stejně tak mám i sochy koní, stejně vypadajících v různých pózách, takže by to celkem šlo....
Děj by byl o dvou dívkách - sestrách, které žijou s matkou a třemi pejsky na farmě. Nejsou moc bohaté, a mají i jiné, než finanční problémy.
Například se jednou ztratí jeden z jejich koní, a začnou se dít neobvyklé a nevysvětlitelné věci, čekejte něco s magií.
Myslím, že by to mohlo být fajn =)
Opravdu napište pravé vyjádření, nestojím o to, aby
jste napsali "Super nápad!" a pak to vůbec nečetli,
a když už, tak napsali jen tak "Dobrý..."
Opravdu. Dá to nějakou práci, správně to nafotit, mít dobrý downy atd.
Takže se ptám: "Ano, nebo Ne?"


Krásnej avatar od Karmen =)))

20. listopadu 2009 v 16:26 Pro mě
Tak tenhle avatar se fakt povedl, moc se mi líbí! =) Dík moc!


19.11. - Vyjížďka s miláčkem + jsem nemocná =(

19. listopadu 2009 v 22:01 Koňský deník
Achjo, dnes ráno už mi bylo nějak špatně, ale koňma jsem se hezky dorazila. Mám teploty =( Jsem pěkně ve stáji makala. Tahala těžký kýble, krmila atd. takže fakt když jsem přijela vysílená, zimnice, chtělo se mi spát, teplota. Teď už je to lepší...
Do Kladrub jsem přijela s Kačí a Terkou. Myslela jsem, že budu normálně jezdit, ale byla tam Verča s Bentíkem, už připravená a hned na mě: "No makej, jede se na vyjížďku! xD" tak já ok, ok a spěchala jsem připravit Janyse, naštěstí nebyl zas tak špinavý. Urychleně jsem ho s pomocí Hanky nasedlala atd. a nasedla. Vyjeli jsme. Hned u stáje jsme potkaly jak přijíždí Káťa s Lokýtou a Jana s Pretty Women. Řekly, že les je čistej, žádní motorkáři, takže jsem si dost oddychla. No, vyjely jsme kopec a až u polí jsme si zaklusaly, jelikož v lese bylo bláto. Pak jsme jely dál po hlavní cestě, na konci jsme to otočily a jely lesem vedle hlavní cesty zpátky. Tentokrát jsme potkaly Mišku s Hankou a vedle ní šla Nikol, řekly nám čas a my zjistily, že máme ještě půl hodinky čas, takže jsme na chvilku zastavily, vydechly, potom si zaklusaly a nakonec jely zase zpátky. Přijely jsme akorát, postaraly se o koníky a zavedly je do stáje. Kačí na Zaře a Terka na Zafirovi ještě jezdily. Já jsem šla s Blankou krmit, jelikož Verča už musela domů, to už mi začínalo být v půlce krmení těžko, no ale makala jsem dál. Pak jsem dávala vodu, a to už mi bylo fakt zle, ještě jsem se úplně polila. No, aspoň jsem zjistila, že když řekneš "už nemůžu" čadto zjistíš, že ještě dál můžeš a já toho nenechala a makala dál. Když sodjížděla Kačka, přijel i můj taťka, odvezl Terku a nakonec jsme jeli domů. Doma jsem zjistila, že mám teplotky, takže minimálně do Pondělí budu být muset doma, v Neděli žádní koně, bééé =(
Pá, trochu zklamaná Angel...

17.11. - Kování

17. listopadu 2009 v 21:01 Koňský deník
Čau!
Tak dneska se u nás "kovalo" no spíše se brousila kopyta atd. znáte no ne?
Přijela i moje bývalá spolužačka a Kačka. Kači měla Ziki, já Janýska ♥ a Domča Mišku. Vyčistily jsme a šly jezdit na dvůr, normální hodinka jízdy. Na konci jsme ještě jezdily k potoku.
Po ježdění js,e šly držet koně, kteří se kovali, ale nejprve jsme všem daly vodu. Trochu jsme se poomazlily s čičinou a šly krmit =)
Je to jen krátkej popis, ale snad to stačí....

Můj druhý blog =)

16. listopadu 2009 v 10:43 Oznámení
Čaw lidi!
Včera jsem si založila s mojí kamííí nový blog, a byla bych ráda, kdyby jste ho navštvívili, napsali komentář atd.
Teprve začínáme...
Tento blog plně pokračuje dál!


15.11. - Vyjížďka s Janysem

15. listopadu 2009 v 19:04 Koňský deník
Helejte, píšu deník, jak "neobvyklé" že? xP xD
Dnes na koních byla opět i Kačka a Terka, každopídně přijely později, a Nikol se na koních vůbec neukázala, naštěstí tam byla Verča, tak jsem jela na vyjížďku s ní. Byl tam ale hroznej nával lidí, Verča si musela vzít Benta, a já si naštěstí ulovila Janyse =D
Vyčistily jsme, nauzdily, nasedlaly a vyjely. Bylo to super, jen jsme nemohly ani klusat ani cválat, protože koně jsou po očkování =(
No ale normálně si představte, že jsme tam narazily na motorkáře, takový paka! S koňma jsme musely uskakovat do lesa! Fakt bych ty kluky nejradši zabila!!! x( Grrr! Přežily jsme, a vrátily se po hodince zpět. Kde mi jedna holka, ta čůza, opět vzala Janyse, no já myslela že jí zbaiju. Ona na svího tátu. "Přines mi bičík! No dělej! Na co čekáš?" rozmazlenej fracek, a chudák Janýsek, kopala do něj jak něco.
Napojila jsem koně, pak jsme krmily, a zase znova vodu, protože někteří jedinci jí hned vychlemtali xD
Ale jinak super...
Zítra přespávám u Kačky, budem se starat o koně, možná se dostanu na net, a v Úterý jedu opět na koně =)

Obrázky - koně a pejsci =)

15. listopadu 2009 v 11:34 Na téma...
Tak aby tu nebyl jen ten deníček, který tu mimo to bude zase večer =D Sem dávám nějaké ty obrázky...
Během několika dnů čekejte druhou část o našich koních...=)
Těšte se ♥


Klikni na celý článek!
14.11. - Druhá Zargy vyjížďka

14. listopadu 2009 v 18:42 Koňský deník
No, opět deník =D Ale já jsem teď hodně u koní, a zítra budu taky.
Pokud mi dneska napíšete nějaký koment, bude vás čekat něco víc =)
Teď k dnešku...
Dnes byl Pan Kraus i s Blankou, Ziki a Zarou na nějaké akci, a na Pony farm to vedla Katka.
Nejdřív jsem napojila koně, byly tam i Terka a Kačka, ty si zrovna čistily Zita a Zafira, já šla původně na Janyse, ale pak přišel nějaký pán, s třemi dětmi, dvě malé, které musely počkat na poníky, a jednu, která musela na Janyse, jelikož by Zargu nezvládla (ani Janyse moc ne xP) Tak jsem se objetovala, a vzala si Zargušku. Vyvedla jsem jí ven, vyčistila, ale bříško měla ještě mokré =( Při sedlání se zase nafoukla, tak jsem jí musela natáhnout nožičky.
Katka si mě vzala na chvilku na lonžku, kvůli Zarze. Měla jsem jezdit s poníky na dvoře, ale evi jela s Bentem poprvé ven, a jela i Miška, Savan a Santana, tak mě Káťa poslala s nima.
Jela jsem za Bentem, a tahle vyjížďka byla asi Zargino 2. nebo 3. vyjížďka. Kažodopádně venku byla mnohem hodnější než na dvoře. Klusali jsme opravdu jen trochu, a pomalu, koně jsou stejně naočkovaný proti tetanovce, takže jsme ani moc nemohly =)
Po návratu už byla Kačka pryč, postarala jsem se o Zargu a šla dát koníkům vodu.
Potom se ještě dělalo něco některým koním s nohama, tak jsem držela, nebo odváděla. Mezi tím odjela o Terka.
Ještě než se krmilo jsem dávala koníkům suchý chleba, a s některými jsem se i pomazlila =)
A pak už to slavné krmení xD
Byl to super den!

13.11. - Úspěch s Vadukou!

13. listopadu 2009 v 21:01 Koňský deník
Ahuj! Tak dneska Pátek 13. no ve škole jsem měla opravdu špatný den, ale u Kačky, u koní až moc dobrý... =)
Nejprve nám sice ujel autobus, ale naštěstí jel táta z práce, tak se pro nás stavil a odvezl nás =)
U Kačky jsme hned pádily ke koním, byly jsme rozhodnuté, že dnes už konečně nasadíme Vadušce ohlávku, nedařilo se. A tak jsem řekla, že je musíme nahnat do stáje =D
Vzala jsem Koráda a odvedla ho do stáje, on poslušně odkráčel do svého boxu. Vadušce se moc nechtělo, tak jsme jí nechaly otevřené dveře a jakoby odešly, ale byly jsme schované za dveřmi, a jakmile Vaduka vešla, zavřely jsme je. Vaduka zalezla do boxu, a tam jsem jí normálně tu ohlávku nadala o_O
Takže bomba! =D Pak se nám stala taková malá komplikace, že jsme tam nezavřely kozu, a ten Korádo je na ní závislej, a ona se bála jít dovnitř, tak bečela a Korádu sebou trhal a chtěl za ní útect. MUseli jsme všechny koně vyvést, a pak je zahnat i s kozou, povedlo se =)
Vyčistily jsme je, Vaduka byla najednou děsně hodná. Já se stara o Vadušku a Kačka o Koráda. Když jsme daly vodu, vykydaly jsme, šly jsme to říct Katčině mamce, byla hodně ráda a i dost překvapená. Táta si pro mě přijel až v 7 =)
Super den!
Angelika

12.11. - S Nelčou...

12. listopadu 2009 v 18:42 Koňský deník
Zítra mě čeká test z Matiky a je Pátek 13. Bééé =(
To určitě zvorám, no ale teď ke koním, dneska s náma jela i Terka, takže celá sestava...=)
Janýsek byl zabraný, tak jsem měla jít ta Nellinku (energickou =D) no, má už pěkný bříško, a jednou už dneska jezdila, tak se nesmělo ani klusat, ale to celkem nevadilo =)
Terka si vzala Zaru a Kači Ziki, jezdily trochu dál ode mě, zatím co já s holčinou na Janysovi jezdila k potůčku a zase zpátky. Na začátku byla Nellča dokonce celkem hodná, ale od půlky tréninku začala hrozně trhat hlavou, ještě teď mě bolí ruce =D A pak se rozpršelo a Nellča začala blbnout ještě víc, obvykle při dešti a vyhazuje, dnes naštěstí ne =DD
Když se rozlilo úplně, už jsem čistila. Na kopýtka jsem jí ale odvedla do boxu, aby nebyla mokrá.
Pořádně jsem jí vypucovala a šla dávat vodu. Skoro všichni měli vody na dně.
Taky jsem se trochu pomazlila s Persikem, zlatíí ♥
Holky dojezdily o něco později, a po krmení zametaly seno. V Pondělí a Úterý máme volno, takže určitě pojedu, ale v Neděli a v Sobotu tam jest budu taky =)
Ahoj, Angel

Co si přejete?

11. listopadu 2009 v 19:39 Oznámení
Takže, mám jednu zásadní otázku: Co by jste tu chtěli?
Jde o to, že tu teď je hodně deník z koní, to proto, že ani nemyslím na nic jiného než na koně, pak je tu sem tam nějaká ta malá soutěž, nebo obrázky.
Ptám se tedy, co tu chcete?
Dej celý článek

8.11. - Zarga

8. listopadu 2009 v 21:09 Koňský deník
No, dnes jsem otevřela blog, a v minulym článku žádnej koment, to mě zklamalo =(
Ale neva, dnes jsem byla opět na komích...
Jojo, dnes opět velká zima, ale přesto se jelo na koníky, dnes jsem chtěla vyzkoušet Zargu, je čerstvě obsednutá, a jezdí na ní asi jen jedna holka a to málo, tak jsem si jí vzala já =)
Vyčistila jsem jí a přinesla sedlo, okamžitě začala zdrhat jak nejvíc to šlo a když sem sedlo na ní položila, naschvál se nafoukla abych nemohla zapnout podbřišník =D
Tak jsme jí trochu protáhli nohy a nakonec to zapli, Tem si vzala opět Zafira a jezdilo se na dvoře...Ano, byla taková energická, nebo to možná není vhodné slovo, prostě ještě mladej kůň. Byla taková lekavá a nedokázala chvilku postát =D Splašila se mi kvůli tomu, že se po zemi překutálel kamínek =D Žiju! xD A taky mi furt chtěla zdrhnout do stáje, to víte, ještě mladá, ale až se pořádně vycvičí, bude to dobrej kůň.
Po hodince jsm jí odvedla a dala pamlsky, až na ty pokusy zdrhání do stáje byla hodná, pořádně jsem jí vyčistila a šla napájet koně, Antoniovi jsem musela 3x přinýst vodu, jelikož to vždycky celý vypil a SAntana mi málem vytrhla kýbl z rukou =D
Pak se krmilo a poklízelo ve stáji, ještě jsme vyčistily Nelli a Benta. Odjížděli jsme až za šera...
Do Čtvrtka se asi nedočkám =D
Pá Angel

7.11. - Trénink v blátíčku =D

7. listopadu 2009 v 19:11 Koňský deník
Ahuj, píšu z noťase na chatě =D
No dnes jsem byla na konících s Temuškou =) a potkala jsem tam i Kačí...Můžete číst =)))

Ach ano, opět velká zima, dnes jsme jely do stáje s dvěma mikinama a bundou. Než jsme do Kladrub přijeli, stala se nám taková nehoda, a to že se nám převařil motor, naštěstí si pro nás přijela mamka - záchrana! =)
Na koních jsme se potkaly s Kačkou, já si vzala Janýska, Temča Zafira a Kačí Zaru. No, bohužel mě od holek oddělily a já musela jezdit na kruhovce ještě s Martinem na Santaně a Jessikou na Savanovi. Tam bylo takový bláto! Koně zapadávali do toho bláta, děs! Ani klusat se pořádně nedalo, nakonec, když Santana skončila jsme šli jezdit do výběhu, kde to bylo lepší =) Hezky jsme si zaklusali ale museli opatrně, protože přeci jen to bylo zrádné, bléto tam bylo.
Po skončení, kdy skončila i Temča a Kačka jsme se o koníky postaraly, Kačí hned odjela ale my zůstaly a vyčistily nejprve Zargu, pak Nelli, Najlu a Benta, prostě čištění na objednávku s.r.o a a.s xDD
Nakonec se šlo napájet, zase jsem se celá polila =D ještěq krmení a poklizení stáje a už se jelo bohužel domů =( Ale zítra jsme tam znova, jako na koni xD

Obrázky koníci a květinky =)

6. listopadu 2009 v 17:19 Na téma...
Tak se trochu nudím, můžu vám říci, že na koně jedu zítra i pozítří, takže čekejte rovnou dva zápisky v deníčku =D Ale teď k těm fotečkám...
Dej celý článek...
5.11. - Energická Nelli

5. listopadu 2009 v 19:13 Koňský deník
Dnes jsem se přesvědčila o jedné věci: Že jsou koně, které nemusím do klusu ani pobízet... =)

Nebyla taková zima, moje dnešní ježdění mi ale zkomplikovalo dnešní očkování hned kousek před odjezdem do Kladrub. Paní doktorka totiž upozornila: "Dnes žádná fyzická námaha!" no hádejte jestli jsem jí poslechla =D Ne. x)
Jela jsem i s Kačkou, ve stáji nebyla ani Ziki, ani Janys, ani Zit no prostě mě najednou pan Kraus posadil na Nelli =) Byla děsně špinavá, to bylo hrozný to čištění, hlavně když vedle byl Lucky, co furt kouše, takže po mě jel, chtěl mě kousnout, kopnout, cokoliv x( Hajzlík malej! =D =(
No, drhla jsem jí srst asi půl hodinky, minimálně. Kačka mezitím jezdila na Zaře, která se uvolnila.
Osedlala jsem Nelču, nauzdila jí, upravila si třmeny a šla na dvůr, kde jsme dnes trénovali. Jezdila tam i Santana a Miška. Radši jsem ale tedy jezdila jen půl hoďky, stejně se brzy stmívalo....
Nellinka je....děsně energická kobylka. Tý stačí říct klus a musím jí držet aby se mi nerzcválala, tu jsem nemusela pobízet, tu jsem musela držet =DDD
Ale jinak to byla super jízda, po půl hoďce jsem Nelču odvedla, odsedlala a hledala ohlávku, tu jsem nemohla najít. Nakonec jsem jí našla u Luckyho v boxu, hajzlík jí ukradl. xDD
Pak jsem Nelču vyčistila a šla napojit a nakrmit koně, Kačka taky dojezdila, takže mi pak pomáhala shrabat seno, což je dobře =)
Domů jsme jeli za tmy...
Byl to super den, v NEděli jedu s Temuškou ♥

↑ Fotak Nelči, není moje a není z dneška! =)
Těším se, Angelika

Diplomky za bleskovku [09]

2. listopadu 2009 v 20:44 Pro vás
Tady jsou ty diplomy =)
Dělala jsem je tak nějak na rychlo a nemám ty super brushe jako na noťasy, ale snad se vám budou líbit =)
Dej celý článek!