Prosinec 2009

PF 2010

30. prosince 2009 v 21:00 Oznámení
Celej večer se snažím naučit se dělat blendy, ale vůbec mi to nejde =(
Jestly někdo umí, tak poraďte (podle návodů z webů mi to nejde)
Ale teď vám chci popřát Š´tastný nový rok =)
PF v celém článku =)
Photoshooty koní → [0.1]

30. prosince 2009 v 16:24 Photoshooty
Mám tak chuť sem něco dát, atk dávám photoshooty =)
UPOZORŇUJI: Pokračujte v dávání % mému designu v předešlém článku =)


Design 0.2

30. prosince 2009 v 11:41 Designy blogu
Ahoj, tak jsem se rozhodla, že když ttu mám designy se samíma koníkama, který neznám, dám sem taky dess s nějakým známím =) S mím milovaným Janýskem ♥♥♥


Název: Janýsek♥ (Šťastný nový rok!)
Čas tvorby: záhlaví + konky Sb mi trvali takˇhoďku až hoďku a půl
Čas nastavení: i s menu asi tak 3 hodiny (možná víc, nekecám!)
Má spokojenost: 97%
Vaše spokojeost: 91,75%

Náhled:
Chci k tomu říct, že jsem úplně předělala náhled Sb. Trvalo mi to dost dlouho a byla to celkem piplačka. Doufám, že se vám vaše ikonka bude líbit, protože předělávat se mi to nechce. V těch kódech aby se čert vyznal!
Jinak nechala jsem okraje stránky stejné, protože se mi líbí, a lepší jsem nenašla =)
¨Můžete začít hodnotit jako u bývalého designu =)

29.12. - Bez sedla =)

29. prosince 2009 v 19:09 Koňský deník
Čau!
Dnes opět na koních...
Bohužel jsem zjistila, že Janýsk si "zabrala" zase ta Kristýna, která mimo to pak stejně nepřišla, ale to jsem nemohla tušit.
Tak jsme se s Hankou dohodly, že budem jezdit bez sedla =D Já na Ziki, ona na Zaře =) Pan Kraus nám to dovolil, takže jsme vyčistily koníky a vyšly k ohradám, jelikož je pořád náledí...
Zikinka potůček přešla v pohodě...No, přejdeme potok a Hanka najednou: "Někdo mi musí dotáhnout sedlo!" =D a já na ní: "Vždyť žádný nemáš! XD"
Ale musím přiznat, že jak to řekla, tak jsem se lekla, že nemám sedlo =D
Hance musel pomoct nasednout Pan Kraus a mě Martin =D To bylo taky něco...
Jezdil s náma i Blanka na Mišce, ale se sedlem a jedne kráva na Santaně, no vyjadřovat se k tomu radši nebudu =D
Takže jsme jezdily, jezdily a jezdily. Mě vůbec nešly dát špičky ke koni, což uvidíte na fotkách, který fotil Martin =D
Po jízdě jsem vyčistila Janýska a šlo se krmit a dávat vodu.
Na 1. ledna jsem napsaná na Janýska na Novoroční jízdu, jenže možná nepojedu, protože mě táta nebude chtít odvést...=( Chjo...

↑ Zleva: Blanka s Mškou, Hanka se Zarou a já a Ziki
↑ Já + Janýsek =)"Pár" foteček z ježdění u nás =)

29. prosince 2009 v 12:29 Stáj v Kadrubech
Ahoj! Tak vám sem dávám "pár" obrázků z ježdění u nás!
NEJSOU ODE MNE!

Krátký příběh - By me...=)

28. prosince 2009 v 19:16 Koňské příběhy → jednodílně

Krátký příběh - O nešťastné náhodě jednoho děvčete

Bylo jedno děvče. Jmenovalo se Andrea, a nade vše milovala koně. Jezdila už od malička, od svých 4 let pobývala většinu svého času ve stáji. Začínala na ponících, postupem času, když sílila, přešla na větší koně, začala jezdit na vyjížďky, cválat, tryskat, skákat přes překážky, ale hlavně tvrdě makat ve stáji. Její rodiče jí nebyli ochotní platit výcvik, kapesné dostávala jen málo…Všechno si musela odpracovat ve stáji, ale nelitovala toho! Nad všemi zraněními, která prodělala, se ani nezastavila. Koně milovala. První chapsy dostala až v 10, 6 let po té, co začala jezdit. Dostala je k Vánocům, a velmi dlouho musela prosit rodiče. Rajtky měla o dva roky později, ale musela si je sama kopit. Celé ty dva roky na ně šetřila. Všeho, co měla, si moc vážila, protože věděla, že když se to zničí, nové nedostane. Sama si prala.
Ale celý život, celý život snila o tom, že bude mít vlastního koně. Jen se slzami v očích, jak smutku, tak radosti se koukávala na dívky, která svého koně dostaly k Vánocům, či k narozeninám. U koní byla dobrá, jediná ze stáje, která jezdila tak dlouho, a tak dobře. S koňmi rozmlouvala, oni jí naslouchali, a tak všechno zvládli.
Na Vánoce, si na přání napsala jedinou věc: "Přeji si koně."
Kolikrát jí rodiče rozmlouvali, jestli nechce raději nějaké triko. Odmítla.
Jednou, na Vánoce, když jí rodiče opět odmítli její přání, vydala se do stájí, kde jezdila už tak dlouho. Pomazlila se s koňmi a vydala se na kopec (skálu) kolem které jezdili obvykle na vyjížďky. Postavila se na úplný kraj skály, zvedla ruce a zakřičela "Přeji si koně a nic víc!" a k tomu zapálila svíčku.
A takhle se to opakovalo jeden rok, dva roky, tři roky, čtyři roky, pět let, až bylo Andree 17 let a pořád si přála koně. Dívky, které kdysi ve svých 12 letech na koně jezdily, už se staraly pouze o kluky. Jezdila už 13 let…
Na ty Vánoce, co bylo Andree 17, se jako obvykle, po odmítnutí jejího přání vydala na skálu. Ten den, byl sníh, a pod ním námraza. Ve stáji se pomazlila s koňmi, zabořila hlavu do jejich teplé hřívy a zadívala se jím do očí.
Pak se vydala ke kopci. Výstup byl obtížný, pod nohami jí to neustále podkluzovalo, a když se konečně objevila na samém vršku, funěla jako šílenec.
Už to bylo minimálně 10 let, co o koně rodiče prosila! Pomalinku je za to začínala nenávidět! Vždyť chudí nebyli, a bydleli v rodinném domku s obrovskou zahradou a několika pozemky navíc! Andrea tomu nerozuměla. Došla na kraj skály. Upřela pohled k nebi, a v duchu prosila Boha, aby jí splnil přání. Pak jako vždy zvedla ruce a zakřičela: "Chci koně a nic jiného!" v tu chvíli jí na ledovém povrchu podjely nohy a ona padala dolů, ze skály…
Jak padala, hnědé vlasy jí vlály kolem obličeje, a z očí se kutálely slzy.
Nebylo jí pomoci, na místě byla mrtvá.
Když jí odváželo auto, jeden z policistů zahlédl cosi na sněhové pokrývce, vedle té krve. Bylo tam napsáno, rozklepaným písmem: "Chci koně a nic jiného!"
Když to policista ukázal rodičům, rozbrečeli se ještě víc.
Všichni si mysleli, že Andrea spáchala sebevraždu, přitom to byla jen nešťastná náhoda. Stále věřila, přes to všechno v to, že jednou svého koně bude mít, a svůj život by nikdy nechtěla ztratit.
Na náhrobku měla navždycky napsáno: "Milovala jsem koně, žila jsem pro koně, zemřela jsem pro koně! Chci koně a nic jiného…."

KONEC!

27.12. - Na zamrzlém terénu

27. prosince 2009 v 20:08 Koňský deník
Nzdárek! Tak dneska pořádný náledí =D
Ani jsme nemohli ven! Menší děti jezdili na posypaném mini kroužku na dvoře, a my ostatní, já s Janýskem, Hanka se Zarou a ještě myslím Verča s Miškou jsme jezdily ve výběhu na takovém vyšlapaném kroužku, který byl stejně zamrzlý, take to bylo stejné jako všude kolem =D
No, nejdřív se ale musel přejít potok...Samozřejmě, že Janys zapadl do té nejhlubší vody =D Pako jedno! =D♥
A jezdily jsme a jezdily, po půl hodnce se vystřídala Kačka s Verčou...
Pan Kraus odešel trénovat ty menší děti a my měli volno, tak jsme drobek blbly, třeba Hanka si zkoušela dávat třmeny jako žokejové =D A nebo jsme zkoušely, jak se jezdí western xDDD
¨Prostě sranda xDDD Po ježdění jsme musely opět přejít potok. A samozřejmě že: Miška v pohodě přejde, Zarinka taky, jenom ten můj blbec stojí, čumí a nechce. Takže se mi tam mrskal, a já málem spaddla z lávky do vody za ním, a když jsme to přešli, tak mi to podklouzlo, na tom náledí. Naštěstí tam stál můj zachránce - Jaýsek, a já se o něj opřela ;-)
Rychle jsem vyčistila a odepnula Jaýska. CHtěla jsem něco zkusit. Tak na něj: "Pojď, Janýsku!" a pomalu jsem se rozešla. On šel za mnou! Zlatíčko moje! Ani jsem ho nemusela držet :-* Takhle jsme došli do boxu. Nalila jsem mu vodu, jako ostatním koním =D a dál jsme trošičku blbly s Martinem, kterej mě málem shodil do sudu xD
Ještě jsem vyčistila Zargušku a šlo se krmit...K tomu jsem já opět dávala vodu, zamknula stáj u hřebců. Mezi tím se Anka trošku natáhla =D
Takovej srandovní den, jedu zase v Úterý, těším se! ♥
Angelika

Dárečky =D aneb Jak dopadl Štědrý den...

26. prosince 2009 v 18:24 Oznámení
Ahooj! Píšu novou klávesnicí a myší! =D Tak nadílka byla, že!? a moje klávesnice byla úplně rozbitá!
Tak pokud chcete vědět, jak dopadl Štědrý den u nás, čtěte dál...
Jako vždy to uběhlo moc rychle =( Ráno jsme upravovali stromeček, a kolem 11:00 jsme s tátou šli na hřbitov, zatím co mamka připravovala Houbovýho kubu. Na hřbitově jsme "navštívili" všechny příbuzný a zapálili jim svíčku.
Na oběd přišla moje nevlastní sestra. Ppovídali jsme si, a zbaštili jako vždy výborného Kubu. Když odešla začala jsem zdobit stromeček, ozdůbky jsme měli trochu přeházené, ale nakonec z toho vzniklo něco pěkného =) Ve 3:00 sme šli, opět s taťkou pro Betlémské světlo a na troubení koled. U Františkánského kostela jsme potkali strejdu s tetou, a ti s námi zůstali po celou dobu. Poslechli jsme si koledy a kolem půl 6 se vraceli domů. Táto zhaslo světlo, ale já ho uchránila =D Doma jsem ho pak zapálila i na svíčky, aby nám vydrželo. Usedli jsme ke stolu a dali řízek s bramborovým salátem. Já sledovala Pohádky...
A konečně dárečky =D
Dostala jsem rajtky, PC hru Horsez 4 a 5, Sims3 dodatek Cestovní horečka a Ordinaci pro zvířátka. Obzvlášť musím pochválit Horsez 5, úžasná hra! Dále dvě trička, jedno s koníkem, enciklopedii koní, kalendár Avril Lavigne, dvě postavičky koní Schleich - toť vše.
Po nadílce vždycky jezdíme ještě s mámou k babičce, a táta jede k druhý. U babičky jsem dostala 3 knížky, 2 trička, svetr, šálu, návleky na ruce, stolní hru, krabici na věci, a ještě takový maličkosti...No, ty trika a svetry jsem si tak nějak nepřála (jako vždy!) ale jsou pěkné, takže jsem z nich šťastná. Můj králíček dostal pamlsky apejsek též!
=) A co vy?
Angelika

ZÁVĚR = Veselé Vánoce

23. prosince 2009 v 21:01 Oznámení
Táák, jelikož se už nikdo v soutěži nehlásí, končíme!
Však je právě už načase, něco pro vás, Sbéčka ale mám
DEJ CELÝ ČLÁNEK!

Vánoční párty // Urči! 0.3

23. prosince 2009 v 20:43 Minisoutěže
Co je to za plemeno? Poradím ti, že začíná od B

Vánoční párty // Vymýšlej 0.1

23. prosince 2009 v 20:35 Minisoutěže
Tak, přeskočila jsem jedno grafické kolo, stejně by vám to chvilku trvalo =)
Zapoj fantazii, a do komentářů mi napiš, ideálně strávené Vánoce s koňmi. Jak by se ti líbil Štědrý den s nimi?
Fantazii se meze nekladou!


Vánoční párty // Urči! 0.2

23. prosince 2009 v 20:30 Minisoutěže
Lidičky trochu nestíháme, zbývá nám ještě 5 úkolů do 21:00!
Takžééé rychlééé!
Co to je? (za oblečení, ty podkolenky neurčuj xD)
Beru 1.!

Vánoční párty // Vánoční bleskovka =)

23. prosince 2009 v 20:13 Minisoutěže
Už teď vám musím poděkova, že sem chodíte.
Chci se vás zeptat: BAVÍ VÁS TO?
Protože vás čeká ještě několik úkolů, a teď bleskovka:
1) Řízek/ kapr
2) Svíčky/žádné svíčky
3) Houbový kuba/čočka
4) Filmy v TV/PC
5) Zlaté jmelí/normální jmelí
6) Lití olova/házení bačkorou
7) Smrček/jedlička/borovička
8) Jednobarevné ozdoby/vícebarevné
9) Máte adventní věnec a kalendář?
10)


Vánoční párty // Tipovačka 0.2

23. prosince 2009 v 20:00 Minisoutěže
TIPOVAČKA 0.2
Tipni si koňské, či jezdecké vybavení!


↑ MOŽNOSTI // a) čabraka b) uzdečka

MOŽNOSTI // a) ohlávka b) udidlo

Beru toho, kdo odpoví 1. a správně!

Vánoční párty // Grafika 0.1

23. prosince 2009 v 19:38 Minisoutěže
V této části Vánoční párty bude VELMI lehké upravování obrázků, které si buďto vložíte na blog, a nebo pošlete na aneta.bolehovska@seznam.cz, co nejrychleji =)

Úkol zní:¨
Orámečkuj, jakýmkoliv rámečkem tento obrázek:
Vánoční párty // Tipovačka 0.1

23. prosince 2009 v 19:18 Minisoutěže

TIPOVAČKA 0.1 ↓

Tipni si, tyto dvě plemena, vyhrává první, kdo odpoví správně

MOŽNOSTI // a) A1/1 b) Norický kůň (velmi jednoduché)


MOŽNOSTI // a) Angloarab b) Achaltekinský kůň

Vánoční párty // Urči! 0.1

23. prosince 2009 v 18:53 Minisoutěže
Jaký je to koňský sport?


Beru prvního!

Vánoční párty // Dotazník

23. prosince 2009 v 18:39 Minisoutěže
Takže nejprve vás čeká DOTAZNÍK


1) Jak se jmenuješ Křestním jménem?
2) Víš, odkud pochází tvé jméno?
3) Co ty a Vánoce?
4) Kdy naposledy před Vánocemi jsi byla na koních (popřípadě budeš), (pokud na koně nejezdíš, napiš pár teček…)
5) Máte nějaké Vánoční zvyky (např. Rozkrajování jablka, lití olova atd.)
6) Tušíš, co budeš mít pod stromečkem?
7) Připadá ti lepší, jak slaví Vánoce třeba v Anglii?
8) Myslíš, že o Vánocích se ti splní tvé velké přání?
9) Budeš plnit i další úkoly a soutěže?
10) Tak páVánoční párty - START!

23. prosince 2009 v 18:28 Oznámení
Takže tedy, ZAČÍNÁME!
Celkem mám pro vás 12 soutěží atd.
DoUFÁM, Že vás sem přijde co nejvíc, protože jinak by to bylo na nic! =)
Za chvilku 1. soutěž =)
Angelika

UPOZORNĚNÍ - Párty dnes!

23. prosince 2009 v 15:34 Oznámení
Čauky! Trochu nestíhám připravovat párty, protože ještě uklízím byt...Samozřejmě párty BUDE, kdyžtak budu trošku improvizovat =D
Dnes jsem ukončila hodnocení designu, a výsledek, který mi vyšel si můžete přečíst v onom článku.
Tak tedy, co vás může čekat?
Spousty minisoutěží, bleskovky, možná nějaký ten Vánoční recept + vyhodnocení VVA.
PROSÍM SB, KTERÁ MOUHOU, DEJTE SI MOU POZVÁNKU NA BLOG, DĚKUJI!